
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Temperature Coefficient | 10 ppm/°C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 10.9 V |
| Output Voltage | 10 V |
| Output Type | Fixed |
| Max Supply Current | 350 µA |
| Max Input Voltage | 20 V |
| Reference Type | Series Precision References |
| Initial Accuracy | 0.075 % |
| Shunt Current | 40 mA |
Stock: 115
Distributors
pcbx
Unit Price$5.66221
Ext.Price$5.66221
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.66221 | $5.66221 |
| 10 | $4.40236 | $44.02360 |
| 25 | $4.08753 | $102.18825 |
| 50 | $3.91073 | $195.53650 |
| 100 | $3.74159 | $374.15900 |
| 300 | $3.54859 | $1064.57700 |
| 500 | $3.47725 | $1738.62500 |
| 1000 | $3.39541 | $3395.41000 |
